Get Adobe Flash player

Dla urody

Krem ;  niesolona słonina, żółtko surowe,  sok z ½ cytryny, olejek rycynowy.
Wykonanie; słoninę  stopić, przestudzić  oddzielić skwarki /wyrzucić/  dodać tyle samo olejku rycynowego, wbić żółtko, dodać sok z cytryny, wymieszać, trzymać w lodówce, nie dłużej jak tydzień. Smarować  twarz i dekolt na noc.
 
Maseczka na włosy;  sok z jednej cytryny, olejek rycynowy 2 łyżki, 1 łyżka oliwy z oliwek , 1 żółtko. Wymieszać, wetrzeć we włosy i po 15 minutach umyć włosy  ulubionym  szamponem.
 
Krem nagietkowy  do rąk;
Świeże listki kwiatu nagietka wsypać do garnka, dodać  proporcjonalnie tyle samo smalcu gęsiego. Ogrzewać na małym ogniu. Zostawić pod przykryciem kilka godzin. Następnie podgrzać, przecedzić, przelać do słoiczków trzymać w lodówce. Stosować  na  ręce.
 
Maseczka na twarz
1 łyżka śmietany, 1 łyżka twarogu, ogórek  drobniutko posiekany, 1 łyżeczka miodu. Wymieszać położyć na twarz z wyjątkiem oczu.
 
Maseczka miodowa na twarz/ odżywczo- regenerująca
1łyżka miodu, 1 łyżka  śmietany, 1 białko jajka  dobrze wymieszać, nanieść na umytą twarz i szyję,  pozostawić na 30 minut a następnie zmyć  ciepłą wodą.
 
Maseczka miodowa dla cery suchej/ nawilżająca
1 łyżeczka miodu i 1 łyżeczka gliceryny,  utrzeć miód z gliceryną i nałożyć  na twarz i szyję  na 20 minut następnie zmyć ciepłą  wodą.
 
Maseczka  z miodu i siemienia lnianego nawilżająca
3 łyżki zmielonego siemienia lnianego, 2 łyżki miodu i 2 łyżeczki oliwy z oliwek. Siemię zaparzyć wrzątkiem. Po 10 minutach przecedzić wystudzić zmieszać z miodem i oliwą,   nałożyć  na twarz  na 30 minut, zmyć  ciepłą  wodą.
 
„Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim a bogactwo trzecim" - Platon

Oficjalna strona Lidii Błądek - Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Żadne informacje ani zdjęcia ze strony nie mogą być powielane, publikowane lub w inny sposób wykorzystane bez zgody autora